Szukaj na tym blogu

wtorek, 23 kwietnia 2019

minichrony.blox 20120527
Minichrony od Andrzeja me47.

niedziela, 27 maja 2012

    Są to minichrony jednostajne, czyli minichrony cząstek poruszających się ze stałą szybkością na prostoliniowym torze. - Na wszystkich Rys.2 pokazano minichrony tardionowe, rysowane wzorem (2), a na wszystkich Rys.4 tachionowe, rysowane wzorem (10). - Co znaczą te numery, rysunków i wzorów, zobacz w mojej witrynie WWW. - Minichron dla ruchu zmiennego jeszcze nie pokazuję w tym blogu (poza jedną, Rys.5, jednostajnie przyspieszoną, pokazaną w notkach Wstęp i Minichrony-diagramy).
    Tardiony poruszają się z szybkością ß < 1 zaś tachiony z  ß >1 . Pierwszą szybkość nazywam podsygnalną albo tardionową, a drugą nadsygnalną albo tachionową.
    Uwaga. - Na niektórych diagramach pokazane są minichrony z "beta = 1.0" czyli luksonów - na diagramach Rys.2 są one liczone tardionowym wzorem (2) dla dużych wartości l0 ("teoretycznie" dla nieskończenie dużej), a na Rys.4 wzorem (10) - ale czy to są minichrony luksonowe, na razie z całą pewnością nie można powiedzieć - Andrzej na razie kreśli je "empirycznie", a ja podejrzewam że luksony są osobliwością do której, by ją "wyczuć", trzeba zbliżać się obustronnie szybkościami coraz bliższymi c  czyli ß=1.

     Czytanie minichron nie jest łatwe, a bez pokazania toru po którym pędzi cząstka, według mnie nie jest możliwe. A na poniższych minichronach ja go nie widzę. -  We wswpomnianym Wstępie do tego blogu napisałem w skrócie jak ja czytam minichrony. 
     A najnowsze informacje o minichronach (i nie tylko), może jeszcze niedopracowane, znajdziesz w moim blogu zbit.blox. Przede wszystkim w notkach oznaczonych tagiem minichrony


 











 












      Powyższe minichrony  są także w tych 4 plikach - wystarczy je skopiować ...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Renormalizować trzeba tylko błędną teorię.
Renormalizacja nie naprawia teorii ale fałszuje jej wyniki
- tak "by wszystko się zgadzało".